Pazar, Temmuz 14, 2024

Erdoğan ile Özel görüşmesi gerçekleşti 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi

Share

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel arasında beklenen görüşme gerçekleşti. Bir buçuk saat süren ve AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmenin ardından CHP Genel Başkanı Özel, herhangi bir açıklamada bulunmadan ayrıldı. 

CHP Genel Başkanı Özel’i, görüşme öncesinde AKP Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile Cumhurbaşkanlığı Protokol Müdürü Barkın Kayaoğlu karşıladı. Özel’e ise, CHP İstanbul Milletvekili ve emekli büyükelçi Namık Tan eşlik etti.  Görüşmenin gerçekleştiği makam katında ise asansörden inen Özel’i Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıladı. 

Görüşme öncesinde gazetecilere poz veren Erdoğan ve Özel’in görüşmesinde, Elitaş ile Tan da bulundu. Erdoğan, Özel’e üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan karton bir çanta içinde hediye verdi. 

8 Yıl sonra ilk kez 

CHP ve AKP arasında genel başkan düzeyinde yapılan son görüşme 8 yıl önce CHP 7’nci Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dönemin Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım arasında 22 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşmişti.

Basının yoğun ilgi gösterdiği görüşmeyi çok sayıda televizyon kanalı ziyareti izleyicilerine AK Parti Genel Merkezi’nin önünden canlı yayınlarla aktardı. Gazetecilere, çay ve üzerinde “Türkiye Yüzyılı” yazılı pakette çikolata ikram edildi. 

İlginizi Çekebilir

Diğer haberler