Pazar, Temmuz 14, 2024

Başkan Recai Çakır: Tüm dostlarımızı adliye önüne bekliyoruz

Amasra Belediyesi Başkanı Recai Çakır, akaryakıt yolsuzluğu iddiası ile ilgili davanın ilk duruşmasının görüleceği Bartın Adliyesi önünde açıklama yapacaklarını söyledi

Share

Amasra İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir vatandaş tarafından gönderilen ve “Amasra Belediyesine ait itfaiye garajındaki yakıt pompalarından özel şahısların araçlarına mazot doldurulduğu ve bu şekilde gerçekleşen hırsızlığa şahit olduğu” iddiasını içeren isimsiz ihbar mektubunun ardından Amasra Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili başlatılan soruşturmanın ilk davası yarın Bartın Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, olayın aslında seçim öncesi sahte bir ihbarla başladığını ve kamuoyunu yanıltan bir durum olduğunu söyledi. Yarınki duruşma öncesinde basın ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Bartın Adliyesi önünde bir açıklama yapacaklarını ifade etti.

Başkan Çakır, “Bildiğiniz üzere seçim öncesinde sahte bir isim ve adres bilgisiyle, ihbarla başlayan aslında belediye avukatının belediye davasına gitmek üzere Zonguldak’a gidip gelmesi sonucu aynî iade yapılan mazotun üzerinden koparılan bir fırtınaydı. Biz adını akaryakıt iftirası davası olarak koyuyoruz. Bu süreci değerlendirdiğimizde kamu yararı olduğunu herkes de çok net biliyor daha önceki açıklamalarımızda da paylaştık. Siyasete alet edilen seçim sürecinde alet edilen bu meseleyle ilgili yarın da hem hukuk önünde hem de basın ve kamuoyu önünde görüşlerimizi paylaşacağız. Tüm dostlarımızı, yoldaşlarımızı da adliye önündeki açıklamamıza katılmaya bekliyoruz” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilir

Diğer haberler