Pazar, Temmuz 14, 2024

Şatafatlı makam odasına “ben de kullanmak istemezdim” yorumu

Share

Yunusemre Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısı, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban’ın başkanlığında Millet Çarşısı Etkinlik Salonu’nda gerçekleşti.

Başkan Balaban, toplantıda geçen seferki toplantıda eksiklik olarak gördükleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin olmamasını eleştirerek, bu eksikliği giderdiklerini ifade etti ve Atatürk portrelerinin asılmasını sağladı.

Toplantıda, 26 madde görüşülerek karara bağlanırken, Başkan Balaban’a her türlü açık finansman ihtiyacını karşılaması için İller Bankası ve diğer bankalardan kredi kullanması için yetki verildi.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Yunusemre Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili Berk Mersinli, önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin lüks mobilyalarla döşeli makam odasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Mersinli, Çerçi’nin tercihlerini fıtratına bağladı ve bu konuda anlayışlı olunması gerektiğini belirtti. Mersinli, “Aday olup seçilseydim belki ben de odanın mobilyalarını kullanmak istemeyebilirdim. Ben şatafat merakından öte belli bir yaşa gelmiş, biraz da odayı kendine ait hissetmiş. Seçimle gelen seçimle gider. Mehmet ağabey, belki bunu görmezden gelip tekrar seçilerek odada hizmet vereceğini düşünmüş. Kendine ait evinde, iş yerinde olabilir ama Mehmet Çerçi’nin şatafat merakından öte bunun fıtratının bir eseri olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca, seçim gecesi gece yarısı kesilen faturalara da değinen Mersinli, “Gece fatura doğru da hukuki de olsa usul esastan önce gelir. Usule uygun değil. Belirli şeyleri kamuoyuyla paylaştınız. Bunlarla ilgili sıkıntılı bir süreç varsa kesinlikle sıkıntının arkasında olmayız. Hukuka havale etmek kesinlikle en hayırlısı olur” diye konuştu

Başkan Balaban ise yapılan hataları partiye mal etmeyerek, AK Parti camiasına ve diğer siyasi partilere saygısının sonsuz olduğunu vurguladı. Başkan Balaban, “Berk başkanımızın yapıcı yaklaşımlarına teşekkür ediyorum. Ama biz de bu konuda yapıcıyız. Eleştirilerimizi AK Parti camiasına mal etmiyorum. Hiçbir AK Parti seçmenimize ve o büyük camiaya bir eleştirimiz yok. Yapılan yönetimsel yanlışlardır. Her konuşmamda altını çizdim. İnceleyebilirsiniz. Asla bir camiaya saygısızlık yapmam. MHP de AK Parti de İYİ Parti de bütün partiler saygın camiadır. O nedenle yapılan yanlışlar kişilere özeldir. Bütün siyasi partilere saygım sonsuzdur. Demokrasinin gereğidir bu. Yanlış, yanlışı yapan kişiden hesap sorulmalıdır. Biz bu saatten sonra artık bunlarla ilgilenmeyip hep birlikte Yunusemre’ye nasıl katkı yaparız diye düşünmeye başlayacağız. Bu ülkenin kutuplaşmaya değil kucaklaşmaya ihtiyacı var. Bu ülkenin kavgaya değil, toplumsal barışa ihtiyacı var” dedi. 

İlginizi Çekebilir

Diğer haberler